7 Ağustos 2012

okuyorum - katre-i matem
Son zamanlarda ciddi ciddi kitap sıkıntısı çekiyorum. Sürekli aynı tarz okumak bıkkınlık veriyor. Aldığım son kitaplar hep kısa hikayelerden oluşuyordu, sıkılıdım, bunaldım, onları rafa kaldırdım. Bir sürü okunmamış kitap öylece dururken yenilerini almayı da istemedim. Ama şu an çektiğim sıkıntılı zamanlar için kıyıda köşede sürekli değişik şeyler bulundurmam gerekiyor sanki.

Her kitap okunması gereken zamanı beklemek zorundadır bazan. Ben buna iyice inandım. Ruh halime göre okuyorum çoğunlukla. Her durumda her kitabı okuyamıyorum. Hikaye ve ruh halim arasında bir denge olması lazım. Eh bu da işimi zorlaştırıyor haliyle.

Son bitirdiğim kitap çok çok sevdiğim Ayşe Kulin'in "Hayat"ıydı. Onu da bu zamana kadar beklettim çünkü arada mola vermem gerekiyordu, üst üste aynı yazara ait veya aynı tarz kitap okuyamıyorum. Sıkılmaya başlıyorum. Şimdi "Hüzün"le devam etmeden araya yine uzun zaman beklettiğim Katre-i Matem'i sıkıştırdım. Dili bana göre biraz zor, bazı cümleleri en az 3 defa okumam gerektiği zamanlar oluyor ama hikaye ona rağmen sürükleyici. Başta biraz karışık gibi geliyor ama hemen devam edilirse hiç kopmuyorsun, sonra da bırakamıyorsun zaten.

Eğer başka işlerim beni bekliyor olmasa elimden hiç bırakmicam. Zaten bulduğum her fısatta okuyorum.

Geçenlerde okunan ve okunmayan kitapları ayırdım, okunmayanlar sanırım bir süre daha bekleyecek. Tatilde iyi bir kitap alışverişi yapmam lazım :)

Önerilere açığım! ;)
1 yorum:

Menekşe dedi ki...

Elif Şafak "MAHREM" kitabını önerebilirim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...