6 Mart 2012

ve yeniden

Buralardayım ben, aynı şekilde, aynı yerde ve biraz yorgun. Büyük bir hevesle, keyifle Küba anılarımı paylaşacaktım ama nerde... bir keyifsizlik halleri aldı ki beni, haftalarca aylarca gitmek bilmedi üzerimden. Oysa epey yazı hazırlamıştım, fırsatını bulursam paylaşırım. Tatile gittik geldik ama hiç gitmemiş gibiyim. Yeni yıla girdik ama geçen seneden daha da zor başladı bu sene. Her yeni yıl daha bir keyifsiz başlıyor, anlamadım gitti.

Tüm bu yorgunluk keyifsizlik hallerimin bir sebebi de eşimin diz ameliyatı geçirmiş olması - futbolcu eşi olmak zor tabi - iyileşme süreci beklediğimizden çok çok daha uzun sürmesiyle birlikte, çok daha ağrılı ve her ikimiz için de yorucu geçti. Hasta olmak mı zor, bakmak mı zor, anlamadım gitti. Hasta bakıcılığın yanı sıra, % 100 çalışmak, ev işlerine koşturmak, yemek, temizlik, çamaşır ve mutfak alışverişi... İş yerindeki kriz cabası. Beni bitirdi desem yeridir, şikayet etmemeye çalıştım, halime şükrettim hep ama arada dayanamadığım zamanlar da oldu. Allah razı olsun annelerim ara sıra yemek konusunda yardımcı oldular ama haftalarca süren zaman içinde kaç gün isteyebilirsin ki yemek yapmalarını. Tüm bunların arasında Hobby'nin H'sinden bile haberim olmadı. Elime ne fotoğraf makinesi, ne kalem, ne fırça, ne boya, keçe geçmedi. Içimden de gelmedi açıkçası, spor falan başlı başına bir hikaye oldu. Bir defa gitmeyi denedim de feleğimi şaşırdım, ertesi sabah işe geç kaldım.

Allah'a çok şükür eşim şimdi daha iyi, bu sefer benim koşuşturmalarımın acısı bir bir çıkıyor. Ben K.O. bir vaziyette hasta yatıyorum şimdi. Kaç haftadır hasta olacağımı hissediyordum da dayanıyordum bir şekilde, ben de hasta olsam bize kim bakacaktı di mi? Eşim işe başladı bu kez evin nöbetini ben tutuyorum. Bu kadar dayanıksız olduğumu tahmin etmezdim. Allah tüm hasta bakıcılarına sabırlar, hastalara ise acil şifalar versin! Ne diyim.

 
İşte böyle de karamsar hallerdeyim. Hayatta olduğumun haberini vereyim dedim. Merak eden dostlarıma bolca selamlar!!!

Sevdiğim iki Küba fotoğrafını da araya sıkıştırıvereyim !

;)


5 yorum:

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Ne zamandır sesin çıkmıyordu tahmin ettim birşey olduğunu. İkinize de çok geçmiş olsun! Hem çalışıp hem eve yetişmek çok zor. Bir de hasta olunca daha da zor haklısın. Bahar geliyor:) Bitsin bu hastalıklar en kısa zamanda:) Öpüyorum:)

^zeynep^ dedi ki...

Kirpikteki Gözyasi,
tesekkür ederim! çok sagol! :) Evet, gelsin bahar, içimiz açilsin biraz dimi :) öpüyorum ben de!!!

L@L dedi ki...

Zeynepcim merak etmiştim çok. Geçmiş olsun, hastalıklar gitsin geri gelmesin. Herşeye yetişmeye çalışmak gerçekten çok zor. Allah yardımcın olsun. Yeni yazılarını merakla bekliyorum arkadaşım :)

^zeynep^ dedi ki...

Lal'im tesekkür ederim canim! yazicam insallah, özledim ben de valla! öpüyorum çok!!

çilekli süt dedi ki...

zeynebim görüşmeyeli neler olmuş böyle?!! eşine de sana da çok çok geçmiş olsun, bir an önce keyifli günler seni bulsun tatlım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...